Jak zadbać o włosy jesienią?

Po lecie włosy często są zniszczone i wysuszone. Ciepłe powietrze, słońce, wiatr – to wszystko może sprawić, że po sezonie nie pozostają one w tak dobrej kondycji, jak by się tego chciało. Co zrobić, by z powrotem nadać włosom blask i zdrowy wygląd? Czy możliwe jest przywrócenie im szybko odpowiedniej struktury oraz zatrzymanie ich wypadania? W poniższych akapitach odpowiemy na pytania, jak zadbać o włosy jesienią.

Używaj odpowiednio dobranych kosmetyków

Aby włosy odzyskały zdrową kondycję, konieczne jest dostarczenie im właściwych substancji odżywczych. W tym celu opłaca się stosować odpowiednio dobrane do ich rodzaju kosmetyki, jak szampony, odżywki, maski i olejki. Warto zadbać o to, by były one profesjonalnej jakości, jak na przykład produkty dostępne do zamówienia poprzez aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Podetnij zniszczone końcówki

Podcinanie końcówek to czynność niezbyt lubiana przez osoby, które aktualnie zapuszczają włosy, mimo wszystko opłaca się wykonywać ją regularnie z kilku względów. Co najważniejsze, włosy staną się wówczas zdrowsze, a to wpłynie korzystnie na ich wygląd oraz podatność na układanie, poza tym, wbrew pozorom – zaczną szybciej rosnąć. Jeżeli zamierzasz skorzystać z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego, zapisz się na wizytę za pomocą aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Zastosuj suplementy

Nic dziwnego, że po lecie włosy tracą swój blask, stają się suche i zaczynają wypadać. Ich kondycja w dużej mierze uzależniona jest od ogólnej kondycji organizmu. Często w okresie jesiennym dopadają nas przeziębienia, osłabienie i braki witamin. Te niedobory również mogą negatywnie wpłynąć na wygląd włosów, opłaca się więc stosować suplementy. Jakich witamin powinniśmy dostarczać swoim włosom? Bez wątpienia: A i E oraz tych z grupy B.

Martwisz się słabą kondycją swoich włosów szczególnie podczas jesiennych miesięcy? Już dziś zadbaj o nie profesjonalnie i przywróć im dawny zdrowy wygląd!

Artykuł zewnętrzny