Co niszczy paznokcie?

Marzysz o pięknych naturalnych paznokciach, ale ciągle zmagasz się z kruchą i łamliwą płytką? Sprawdź co niszczy paznokcie i pozbądź się złych nawyków.

Z czego należy zrezygnować dla dobra naturalnych paznokci?

Co niszczy paznokcie?

Obgryzanie i skubanie. Te czynności zdecydowanie nie służą paznokciom, dlatego zrób wszystko, aby pozbyć się tego nawyku. Uszkodzone skórki i wygryzione paznokcie mogą doprowadzić do zakażenia i trudno gojących się ran. Warto zwrócić uwagę na to, że obgryzanie paznokci niekorzystnie wpływa również na zęby i układ pokarmowy. Pod paznokciami bytuje naprawdę ogromna ilość bakterii.

czy hybryda niszczy paznokcie

Moczenie w wodzie. Zbyt długie moczenie paznokci rozmiękcza i osłabia płytkę paznokcia, więc aby utrzymać paznokcie w jak najlepszym stanie zrezygnuj z długich kąpieli, a do mycia naczyń używaj rękawiczek.

Chemia i detergenty. Szkodliwe nie tylko dla skóry dłoni ale także dla paznokci. Zawsze zakładaj rękawiczki ochronne i nie narażaj dłoni na bezpośredni kontakt z tego typu środkami, ponieważ wysuszają paznokcie, skórę dłoni i mogą być groźne dla zdrowia.

Nieprawidłowe piłowanie paznokci. W pierwszej kolejności pożegnaj się z metalowymi pilnikami, ponieważ są odpowiedzialne za rozdwajanie się płytki paznokcia. Pamiętaj również, aby paznokcie piłować w odpowiedni sposób, w jednym kierunku i upewnij się, że Twoje paznokcie naturalne zostały odpowiednio wysuszone.

czy hybryda niszczy naturalne paznokcie

Drapanie, dłubanie, otwieranie puszek. Używanie paznokci niezgodnie z ich przeznaczeniem może doprowadzić do ich pęknięcia i rozdwajania się płytki paznokcia.

Nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokcia pod stylizację. Aby stylizacja była trwała, płytkę paznokcia należy odpowiednio przygotować i zmatowić. Używając do tego zbyt ostrego pilnika możesz doprowadzić do uszkodzenia powierzchni paznokcia, a przy nieumiejętnym użyciu frezarki możesz wyrządzić sobie krzywdę.

co niszczy paznokcie?

Zrywanie żelu i lakieru hybrydowego. Jest to najgorszy z możliwych sposobów usuwania pozostałości po manicure hybrydowym. Zdrapując resztki utwardzonego lakieru czy żelu, pozbędziesz się nie tylko swojej stylizacji ale i części paznokcia. Paznokcie zaczną się również rozdwajać i staną się słabe i kruche.

Aceton. Środek chemiczny stosowany do usuwania stylizacji hybrydowych, często składnik zmywaczy do paznokci, który ma tragiczny wpływ na płytkę paznokcia. Osłabia ją i wysusza.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

To pytanie pojawia się bardzo często, a opinie wielu osób są podzielone. Jednak jeśli już wiesz, co niszczy paznokcie i jakie czynniki najczęściej wpływają na pogorszenie ich stanu, to jednocześnie znasz odpowiedź na to pytanie. Czy hybryda niszczy paznokcie? – NIE.  Odpowiednio wykonana i usunięta stylizacja hybrydowa nie zniszczy Twoich paznokci. Jeśli jednak Twoje paznokcie są już bardzo zniszczone – postaw na ich regenerację i pozwól odrosnąć przepiłowanym, uszkodzonym miejscom. Na uszkodzonych paznokciach hybryda może się gorzej trzymać, a aplikacja i proces utwardzania może powodować pieczenie. Decydując się na manicure hybrydowy upewnij się czy nie wystąpiła u Ciebie reakcja alergiczna na lakier hybrydowy i zwracaj uwagę na bezpieczeństwo i higienę pracy oraz jakość wykorzystywanych produktów.

Stylizacja hybrydowa nie niszczy paznokci. To od Ciebie zależy w jaki sposób manicure hybrydowy wpłynie na Twoje naturalne paznokcie.

Zobacz również -> Lakiery hybrydowe hipoalergiczne<-

Na wygląd paznokci duży wpływ ma zdrowa dieta. Zadbaj o zbilansowaną dietę, aby wzmocnić swoje paznokcie. Stosuj kremy i oliwki nawilżające przeznaczone do pielęgnacji skórek i paznokci. Do wzmocnienia płytki sprawdzą się również ochronne bazy witaminowe.

Instagram

Codziennie przeglądamy Wasze profile na Instagramie w poszukiwaniu najpiękniejszych stylizacji paznokci. Dziękujemy za wszystkie oznaczenia w postach i dodawanie w opisie #polskiepaznokcie. Dzięki temu Wasze prace stają się dla nas dużo lepiej widoczne. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, abyśmy umieścili Twoje prace w naszych mediach społecznościowych, oznacz nas na Instagramie polskiepaznokcie

Sprawdź również nasze aktualne kody rabatowe.

Najpiękniejsze polskie paznokcie w jednym miejscu. 

czy hybryda niszczy paznokcie?

Zdjęcia: Obraz Nika Akin z Pixabay, Obraz Engin Akyurt z Pixabay , Ręka zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com