Zabieg nanoplastii za pomocą profesjonalnych urządzeń fryzjerskich

Włosy stanowią niezaprzeczalny atrybut kobiecości, a każda z pań z pewnością marzy o przyciągającej wzrok lśniącej fryzurze. Jednym z coraz częściej wybieranych zabiegów jest innowacyjna nanoplastia, nazywana także brazylijskim prostowaniem, polegająca na prostowaniu włosów przy wykorzystaniu organicznych składników.

Czym jest zabieg nanoplastii, wykonywany w profesjonalnie wyposażonych salonach fryzjerskich?

Nanoplastia włosów oparta jest na nanotechnologii pozwalającej na nowatorskie działanie na poziomie cząsteczek i atomów, które poprzez wnikanie w strukturę włosa i dostarczanie odżywiających substancji kształtuje włosy. Zmieniając układ mostków dwusiarczkowych, powoduje ich prostowanie. Proces ten odbywa się dzięki karbocysteinie oksoacetamidowej, stanowiącej połączenie kwasu glioksylowego, kwasu octowego i cysteiny.

Do wykonania zabiegu potrzebny jest preparat bogaty w składniki wzmacniające i odżywiające włosy, takie jak: aminokwasy, kolagen, keratyna, olej arganowy, proteiny, a także masło shea. Są to całkowicie bezpieczne składniki pochodzenia naturalnego.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu prostownicy, stanowiącej jeden z elementów każdego wyposażenia salonu fryzjerskiego.

Jak wygląda nanoplastia włosów w salonach fryzjerskich?

Nanoplastia powinna być wykonywana po wcześniejszej konsultacji z wykwalifikowanym fryzjerem, który dokona oceny stanu włosów i odpowiednio do niego dopasuje przebieg zabiegu. Cały zabieg trwa od 3 do 6 godzin w zależności od długości i gęstości fryzury.

Świeżo umyte włosy, pasmo po paśmie, są ręcznie pokrywane specjalnym preparatem do nanoplastii, który wnika w głąb każdego z kosmyków. Dobrze wyszkolony fryzjer po odbyciu specjalistycznych szkoleń pracuje zawsze z dobrymi i profesjonalnymi kosmetykami.

Po ok. 1-1,5 godzinie preparat jest zmywany, a włosy wysuszone. Kolejny krok to użycie specjalnej prostownicy, która stanowi jedno z podstawowych profesjonalnych urządzeń fryzjerskich.

Najbardziej pracochłonny etap to wielokrotne, precyzyjne prostowanie każdego pasma włosów, aż do uzyskania lustrzanego połysku i idealnej gładkości. Na koniec włosy są myte delikatnym szamponem o odpowiednim dla skóry głowy pH.

Efekty nanoplastii są widoczne zaraz po zakończeniu zabiegu, a spektakularnym wyglądem włosów można cieszyć się przez 6 do 8 miesięcy. W wysokiej wilgotności powietrza, a nawet przy deszczowej aurze, włosy będą prezentowały się idealnie. Nie ma potrzeby, by włosy prostować czy specjalnie układać, wystarczy umycie głowy i  rozczesanie włosów.

Nanoplastia to wygoda i oszczędność czasu przy zachowaniu idealnie gładkich, odżywionych i lśniących włosów.

Dla kogo jest zabieg brazylijskiego prostowania w salonie fryzjerskim?

Wykwalifikowani fryzjerzy, dysponujący świetnie wyposażonymi salonami fryzjerskimi, udzielą z pewnością rad dotyczących ewentualnej kwalifikacji do nanoplastii.

Włosy kręcone (nawet przy tzw. afro), falowane, kędzierzawe i puszące się są idealne do przeprowadzenia zabiegu nanoplastii.

Ze względu na składniki organiczne stosowane w tej metodzie prostowania włosów jest ona bezpieczna dla ciężarnych oraz matek karmiących.

Na ten zabieg nie powinny decydować się osoby o kruchych, łamliwych i rzadkich włosach. Przeciwwskazaniem do tego rodzaju zabiegu są aktywne stany zapalne skóry głowy, egzema, łuszczyca, grzybice łojotokowe w obrębie skóry głowy oraz ewentualne alergie na któryś ze składników wykorzystywanego preparatu.

Doskonałe kwalifikacje fryzjera i profesjonalne urządzenia fryzjerskie jakimi się posługuje, dają gwarancję dobrze wykonanego zabiegu nanoplastii. Szczegółowe instrukcje i indywidualnie dedykowane kosmetyki podtrzymują jej efekt, poprawią kondycję włosów i przedłużą ich spektakularny wygląd.

Artykuł sponsorowany