Czy makijaż permanentny jest bezpieczny dla Twojego zdrowia?

Zabieg wykonania makijażu permanentnego zyskuje coraz większą popularność. Nie jest to specjalnie zaskakujące, bo stosowane obecnie metody pozwalają uzyskać niezwykle naturalny efekt. Mówiąc wprost, trwały makijaż skutecznie uwydatnia naturalne atuty i maskuje drobne mankamenty urody, a przy tym cechuje się niezwykłą subtelnością. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy taki zabieg rzeczywiście jest bezpieczny? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Na wstępie należy zaznaczyć, że makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym, a to oznacza, że w trakcie jego wykonywania dochodzi do przerwania ciągłości tkanek. Już sam ten fakt może wywołać sporą obawę u niektórych osób. Należy jednak podkreślić, że przeprowadzony przez profesjonalistę, z zachowaniem wszelkich zasad dobrych praktyk sanitarnych i higienicznych, pozostaje całkowicie bezpieczny. W tym miejscu warto zwrócić szczególną uwagę na słowo „profesjonalista”. Linergista powinien legitymować się certyfikatami potwierdzającymi jego kompetencje zawodowe. Mając to na względzie, zamiast wybierać pierwszą lepszą ofertę, która pojawi się w polu z wynikami wyszukiwania po wpisaniu frazy „gabinet medycyny estetycznej Poznań”, upewnij się, że faktycznie masz do czynienia z profesjonalistami. Zdarza się bowiem, że pod rzeczonym hasłem ukrywają się gabinety kosmetyczne, których nie można określić mianem wiarygodnych. Chcesz mieć pewność, że wykonaniem makijażu zajmie się doświadczony ekspert? Przyjrzyj się ofercie gabinetu medycyny estetycznej Aura, którą znajdziesz pod adresem https://aurapoznan.pl/.

Klientka powinna poinformować linergistę o wszystkich problemach zdrowotnych

Przed wykonaniem zabiegu, specjalista wręcza klientce listę przeciwwskazań, które mogą wykluczać możliwość wykonania makijażu permanentnego. Istnieje wiele przeciwwskazań przed zabiegiem, wśród których należy wskazać przede wszystkim na następujące czynniki:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby krwi i zaburzenia krzepliwości,
  • schorzenia wątroby,
  • schorzenia serca,
  • RZS,
  • schorzenia nowotworowe (w fazie leczenia),
  • choroby o podłożu wirusowym.

Nie każde przeciwwskazanie jest równoznaczne z brakiem możliwości wykonania makijażu. Należy jednak pamiętać, że zatajenie ważnych informacji przed linergistą może mieć przełożenie nie tylko na efekt, ale także na bezpieczeństwo zabiegu. Pamiętaj, w każdym przypadku priorytetem powinno być zdrowie, nie modny, atrakcyjny wygląd.

Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń pozabiegowych

Po wykonanym zabiegu, linergista wręczy Ci listę wskazówek w kwestii pielęgnacji pozabiegowej (z najważniejszymi zaleceniami można zapoznać się pod adresem https://aurapoznan.pl/makijaz-permanentny-brwi/). Trzeba pamiętać, że stosowanie się do nich ma istotny wpływ na prawidłowy przebieg procesu gojenia.

Reasumując, jeżeli wybierzesz profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania przed wykonaniem zabiegu i będziesz stosowała się do zaleceń pielęgnacyjnych, makijaż permanentny będzie całkowicie bezpieczny.

Artykuł sponsorowany