Jak radzić sobie z najczęstszymi problemami z cerą jesienią?

Zakończone niedawno lato pozostawiło na naszej cerze nie tylko piękną opaleniznę, ale także defekty. Problemy, z jakimi po lecie musi borykać się skóra twarzy to zaskórniki, trądzik, podrażnienia, przebarwienia. Aby się ich pozbyć i jesienią cieszyć się promienną i zdrowo wyglądająco cerą, musimy ze szczególną uwagą podejść do codziennej pielęgnacji. Jak poradzić sobie z problemami z cerą jesienią?

Przesuszona skóra jesienią – co zrobić?

Jednym z podstawowych problemów, jakie sprawia skóra jesienią, jest jej przesuszenie. Zazwyczaj odpowiada za to fakt, że zapominamy o odpowiednim jej nawilżaniu latem, a także nakładaniu filtrów przeciwsłonecznych. W efekcie jesienią na twarzy pojawiają się suche płaty skóry, zaczerwienienia, a nawet zmarszczki. Aby je zlikwidować, jesienią cerze warto zafundować kurację nawilżającą i nawadniającą. W tym zadaniu pomocne zarówno kremu, jak i sera do twarzy. Dobrym wyborem będą też maseczki nawilżające.

cera jesienią

Zaskórniki na jesień – jak sobie z nimi poradzić?

Latem wysokie temperatury zwiększają ilość wydzielanego się łoju. Sprawia to, że jesienią często na twarzy pojawiają się małe, czarne kropki, czyli zaskórniki. Widoczne są one przede wszystkim w strefie T: na nosie, brodzie i czole. Zapchane kanaliki łojowe nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą prowadzić do pojawienia się poważniejszych zmian skórnych. Aby temu przeciwdziałać, konieczne jest regularne oczyszczenie twarzy oraz usuwanie nadmiaru widzialnego sebum. Kosmetyki, które mogą w tym pomóc to pianka do mycia, peeling do twarzy oraz lekki krem o nietłustej konsystencji. Pianki do mycia oraz kremy przeznaczone są do codziennego stosowania, natomiast peelingi na zaskórniki musimy wykonywać 2 razy w tygodniu. Najlepszym wyborem przy wągrach będą peelingi enzymatyczne, które rozpuszczają martwy naskórek, oczyszczając i wygładzając cerę.

skóra jesienią

Skóra nadwrażliwa jesienią – jak ją pielęgnować?

Nieodpowiednia pielęgnacja skóry latem skutkuje, że na jesień będzie ona cienka i uwrażliwiona na czynniki zewnętrzne. Wiatr, deszcz, niższe temperatury będą powodować jej podrażnienia, zaczerwienienie, ból oraz pozostawiać uczucie dyskomfortu. Skóra nadwrażliwa może dawać też uczucie ściągnięcia. Aby zlikwidować te objawy, należy zadbać o odpowiednie kosmetyki w łazience. Do mycia cery musimy wybierać delikatne preparaty pielęgnacyjne. Dobrym wyborem będą te posiadające w składzie kwas hialuronowy, polisacharydy, wadę z głębin morza i Aqua Calcis, filtry przeciwsłoneczne. Przy ultrawrażliwej cerze unikać musimy natomiast retinolu, kwasów owocowych, witaminy C oraz alkoholu.

Artykuł zewnętrzny