Medycyna estetyczna – co to?

Rozwój medycyny estetycznej w ostatnich latach spowodował, że coraz większa liczba osób, a w szczególności pań, decyduje się na przeprowadzenie zabiegów, mających na celu poprawę ich wyglądu zewnętrznego. Czym jednak jest wspomniana medycyna estetyczna i kto może skorzystać z jej dobrodziejstwa?

Czym właściwie jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to w bardzo dużym skrócie dziedzina mieszcząca się pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Zabiegi z jej zakresu możemy tak naprawdę podzielić na dwa typy, a mianowicie na zabiegi mające na celu opóźnienie procesu starzenia się skóry, a także na zabiegi regeneracyjne, czyli takie, które mają na celu jej odmłodzenie. Warto w tym momencie wspomnieć również o tym, że medycyna estetyczna charakteryzuje się zabiegami mało inwazyjnymi lub jej całkowitym brakiem.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone są praktycznie dla każdej osoby chcącej poprawić wygląd swojej skóry (oczywiście należy mieć tu na względzie wiek danej osoby, ponieważ z zabiegów przeznaczonych dla osób starszych nie mogą korzystać np. nastolatki), pomijając tutaj jednak kobiety będące w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Takie zabiegi zalecane są w szczególności osobom, które mają problemy nie tylko ze skórą (np. w wyniku jej starzenia się), ale również z określoną partią ciała (np. cellulit).

Dlaczego warto stosować zabiegi medycyny estetycznej?

Obecnie oferta salonów medycyny estetycznej jest tak ogromna, że z pewnością każda osoba powinna bez problemu znaleźć dla siebie zabieg, który w widoczny sposób pomoże zniwelować dany problem, o czym możemy przekonać się, odwiedzając stronę https://www.dermatolog-kecki.pl/zabiegi/. Dlaczego warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej? Za ich sprawą możemy zminimalizować widoczność niedoskonałości w postaci trądziku, rozszerzonych porów, cellulitu, rozstępów, wymodelować sylwetkę, a także spowolnić proces starzenia się naszej skóry.

Artykuł zewnętrzny