Czy warto mieć w szafie czółenka damskie na wysokim obcasie?

Czółenka to bardzo popularny typ obuwia, obecny w garderobach Polek w każdym wieku. Niektóre panie zastanawiają się jednak, czy takie buty na pewno okażą się praktyczne, czy też będą kurzyć się na dnie szafy. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto mieć w zanadrzu przynajmniej jedną parę czółenek i na jakie okazje możesz włożyć te interesujące buty.

Na jakie okazje zakłada się czółenka damskie na wysokim obcasie?

Najważniejsza zaleta czółenek leży w ich uniwersalności — to buty idealne na niemal każdą okazję. Z powodzeniem wkomponujesz je zarówno w bardziej casualowe, jak i formalne i eleganckie zestawienia. Nieważne, co masz w planach na dany dzień — czółenka damskie mogą dzielnie towarzyszyć Ci w dowolnym momencie. Ten rodzaj obuwia z pobudzeniem możesz zakładać do pracy w biurze lub innej, w której wymagany jest nieco bardziej elegancki dress code. Zostawiając czółenka na wysokim obcasie z formalnym lub półformalnym ubiorem, wydasz się profesjonalna, pewna siebie i gotowa na wszystko.

Czółenka damskie mogą wpisać się w szafę każdej kobiety, niezależnie od rodzaju wykonywanej przez nią pracy i stylu życia. Z powodzeniem możesz nosić je także w tych sytuacjach, w których elegancja i wyszukany wygląd są wyłącznie opcjonalne. Z odpowiednio dobranymi czółenkami nie będziesz wyglądać pretensjonalnie i sztucznie, lecz zmysłowo i kobieco. To obuwie zarówno na wielkie wejścia i wyjątkowe przyjęcia, jak i na spotkania z przyjaciółmi czy na randki. Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Do jakiego stylu pasują czółenka damskie na wysokim obcasie?

W pełnym różnorodności świecie czółenek damskich nie ma miejsca na nudę. Zawsze znajdzie się jednak przestrzeń na ciekawe eksperymenty ze stylem i niezobowiązującą zabawę modą. Wobec niezwykle bogatej gamy dostępnych modeli nie sposób wskazać dominujący styl, który panowałby w świecie czółenek. Oczywiście, ze względu na charakter tego obuwia, prym wiodą elegancie zestawienia, jednak i one są bardzo różnorodne i nie ograniczają się wyłącznie do bezpiecznych kolorów neutralnych czy subtelnych, niemalże niewidocznych dekoracji.

Czółenka damskie można nosić w stylizacjach o dowolnym stopniu formalności. Na rynku z powodzeniem znajdziesz modele korespondujące z wymaganiami danego dress code’u. Eleganckie obuwie na wysokiej podeszwie ma w swojej ofercie na przykład renomowany producent Sergio Leone. Czółenka damskie na wysokim obcasie świetnie uzupełniają także klasyczny casual — wystarczy wybrać model w ciekawym kolorze, a nie będziesz mogła opędzić się od zainteresowanych spojrzeń!

Czółenka damskie na wysokim obcasie — jaki model wybrać?

Gdy wiesz już, gdzie masz zamiar zakładać czółenka damskie, możesz już wybrać ich odpowiedni model. Tu możliwości jest wiele, więc wybieraj buty z pasującej palety barw i o dekoracjach, które podkreślą charakter stylizacji, lecz nie odwrócą od niej uwagi. Wygoda ma znaczenie — jeżeli chcesz, wybierz czółenka damskie na wysokim obcasie typu słupek, czyli nieco szerszym i bardziej stabilnym niż typowa szpilka. Wielbicielki aktualnych trendów mogą pokusić się o modele osadzone na niewysokiej platformie.

Artykuł zewnętrzny