Lanolina – świetny sposób na nawilżenie dłoni i paznokci

Sucha skóra dłoni to problem, z którym większość kobiet boryka się w porze zimowej. Prawdziwym utrapieniem mogą też okazać się przesuszone skórki wokół paznokci, które bardzo trudno nawilżyć, zwłaszcza po manicure. Warto wtedy sięgnąć po lanolinę – niepozorny wosk, który potrafi zdziałać cuda.

Czym jest lanolina?

Lanolina to naturalny wosk pochodzenia zwierzęcego, który pozyskuje się z wełny owczej. Strukturą i właściwościami jest ona zbliżona do ludzkiego łoju, przez co doskonale wnika w skórę. Dodaje się ją do różnego rodzaju maści czy innych kosmetyków ochronnych, bowiem doskonale nawilża, a także ochrania naskórek przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Lanolina bezwodna dostępna jest w sklepie https://esent.pl/pl/p/Lanolina-bezwodna-100-g/541.

lanolina

Jakie właściwości ma lanolina?

Lanolina posiada szereg właściwości, które doceniają zarówno producenci kosmetyków, jak i same kobiety. Wśród nich warto wymienić:

  • działanie nawilżające,
  • ochronę przed keratynizacją,
  • ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym także atmosferycznych,
  • działanie wygładzające i łagodzące,
  • działanie naprawcze – przyspiesza gojenie różnego typu ran.

Co ciekawe, lanolina jest dodawana do kosmetyków także w innym celu, gdyż będąc doskonałym stabilizatorem, zapobiega ich rozwarstwianiu się.

Lanolina dla suchej skóry dłoni i paznokci

Pielęgnacja skóry dłoni i skórek wokół paznokci stanowi poważne wyzwanie, zwłaszcza w okresie zimowym. Naskórek często jest popękany, zaczyna piec, a sporo kobiet odczuwa nawet dolegliwości bólowe. Podobnie jest w przypadku skórek wokół paznokci, które bardzo trudno nawilżyć, szczególnie po zabiegach typu manicure. Warto więc sięgnąć po lanolinę, która wykazuje działanie nawilżające, a także naprawcze. Dzięki niej o wiele łatwiej zadbać nie tylko o prawidłową pielęgnację, lecz również regenerację skóry. Jak stosować lanolinę na co dzień? Najlepiej aplikować ją na dłonie minimum 3-5 razy, zachowując odpowiednie odstępy czasowe. Pamiętajmy jednak, że ma ona tłustą strukturę, zatem do czasu wchłonięcia lepiej powstrzymać się od wykonywania obowiązków, tak aby nie pobrudzić ubrań czy dokumentów. Lanolinę można również stosować niczym maskę. W tym celu wystarczy posmarować nią dłonie, a następnie umieścić je w rękawiczkach foliowych. Wystarczy 20-30 minut, aby substancja wchłonęła się w odpowiedni sposób. Więcej na temat pielęgnacji skóry dłoni i paznokci przeczytasz na: https://esent.pl/pl/n/266.

lanolina

Dlaczego warto stosować lanolinę?

Regularne aplikowanie lanoliny na skórę dłoni oraz skórki wokół paznokci pozwala zauważyć pierwsze efekty już po około tygodniu. Wiele zależy oczywiście od stanu naskórka – w niektórych przypadkach na oczekiwane rezultaty trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Zaletą lanoliny jest jej niska cena – za jedno opakowanie zapłacimy mniej więcej tyle, co za tubkę średniej jakości kremu do rąk. Ponadto jest to wosk pochodzenia naturalnego, zatem nie uczula, będąc dobrze akceptowanym przez naszą skórę. Lanolina może stanowić doskonałą alternatywę dla innych substancji nawilżających, a jej skuteczność potwierdzają zarówno same kobiety, jak i specjaliści z zakresu kosmetologii i dermatologii. Warto zaufać prostym, sprawdzonym sposobom na odpowiednie nawilżenie skóry dłoni i paznokci.

Artykuł zewnętrzny