Jak zrobić efekt ombre na paznokciach?

Zastanawiasz się jak zrobić efekt ombre na paznokciach? Za chwilę się przekonasz, że jest to o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać.

Jaką techniką wykonać efekt Ombre na paznokciach?

1. Gąbeczka

Najpopularniejszą i jednocześnie najłatwiejszą metodą wykonania efektu Ombre jest użycie gąbeczki. Możesz wykorzystać zwykłą drogeryjną gąbeczkę do makijażu, lub wybrać dedykowany zestaw. Druga opcja jest o tyle łatwiejsza, że gotowe gąbeczki są już odpowiednio wyprofilowane i nie musisz ich ciąć nożyczkami, dzięki czemu zmniejszasz ryzyko zabrudzenia powierzchni niechcianymi paproszkami, a specjalna rączka ułatwi nakładanie produktu. Zwykłe gąbeczki są natomiast zdecydowanie tańsze.

efekt ombre na paznokciach
Zdjęcie własne.

Im bardziej napigmentowany produkt wybierzesz tym lepiej. Do ombre możesz użyć zarówno lakierów hybrydowych jak i specjalnych farbek/żeli do zdobień. W przypadku rzadkich produktów, słabo napigmentowanych, będziesz musiała nakładać więcej warstw, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Zobacz również ->Jak zrobić marmurek na paznokciach? <-

Gąbeczki świetnie się sprawdzą również podczas wykonywania Baby Boomera.

2. Pędzelek do OMBRE

Efekt ombre na paznokciach możesz wykonać również za pomocą pędzelka. Ważne jest, aby wybrać taki pędzelek, który jest dedykowany do tego rodzaju zdobienia. Dlaczego? Dlatego, że posiada on specjalnie wyprofilowane włosie, które zdecydowanie ułatwi pracę i skróci czas wykonywania stylizacji.

Sprawdź także nasze propozycje OMBRE, które umieściliśmy we wpisie z inspiracjami na lato. 

Trzeba przyznać, że manicure w takim wydaniu prezentuje się zjawiskowo, dlatego bez wątpienia warto się na niego zdecydować.

A Ty, którą metodę wybierasz, gąbeczką czy pędzelkiem?

Zobacz również ->Jak zrobić marmurek na paznokciach? <-

Sprawdź również nasze aktualne kody rabatowe.

Najpiękniejsze polskie paznokcie w jednym miejscu. 

efekt ombre na paznokciach

Zdjęcie główne: puro.nails