Pilniki do paznokci, jaki wybrać?

Pilniki do paznokci pomagają zadbać o odpowiednią długość paznokci, ich kształt, ale nie tylko. Sprawdź jaki pilnik do paznokci będzie najlepszy dla Twoich paznokci.

Tego typu produkty mają nieco szersze zastosowanie, ponieważ między innymi umożliwiają przygotowanie płytki paznokcia pod manicure żelowy i hybrydowy,

umożliwiają opiłowanie żelu, a nawet dzięki nim z łatwością pozbędziemy się resztek stylizacji bez konieczności stosowania acetonu.

Ze względu na szeroki wybór pilników na rynku, nie łatwo jest się zdecydować na ten właściwy. Pilniczki różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego zostały wykonane, ale także kształtem i ziarnistością (gradacją) oraz zastosowaniem.

Jaki pilnik do paznokci wybrać?

W pierwszej kolejności zdecyduj jakie będzie przeznaczenie pilnika i oceń stan swojej płytki paznokcia. Zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz pilnika do skracania i nadawania kształtu naturalnej płytce, czy może będziesz go wykorzystywać do pracy z masą żelową. W zależności od zastosowania wybieramy pilniki o różnej gradacji. Najpopularniejsze ziarnistości to 80, 100, 180, 240. Im mniejsza liczba, tym pilnik będzie bardziej ostry.

Wyróżniamy pilniki do paznokci:

  • gruboziarniste z gradacją poniżej 150, świetnie poradzą sobie z utwardzoną masą żelową.
  • średnioziarniste z gradacją od 150 do 240, są idealne do opiłowania paznokci naturalnych, lub pozbycia się resztek hybrydy z paznokcia. Gradacja 150 czy 180 pozwoli precyzyjnie wypolerować masę żelową lub opiłować twarde paznokcie np. u stóp, a 240 jest na tyle delikatna, że nadaje się do kruchych i łamliwych paznokci.
  • drobnoziarniste, czyli tak zwane polerki, cechują się wysoką gradacją, często powyżej 400.

Kształt pilników do paznokci

Na rynku dostępne są cztery podstawowe kształty pilników: prosty, łódka, trapez i banan. Odpowiednio dobrany kształt ułatwi naszą pracę z paznokciem i pomoże uchronić skórki przed uszkodzeniem. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji użytkownika. Dla mnie najwygodniejszy kształt to łódka ze względu na swoją uniwersalność i być może przyzwyczajenie.

Materiał wykonania warstwy ściernej

  • Pilnik metalowy – doskonale znany pokoleniom naszych mam i babć. Jest to produkt starszego typu, który w dzisiejszych czasach nie jest już tak popularny jak kiedyś. Pomimo swojej trwałości i możliwości używania go wręcz latami, niszczy strukturę paznokcia i jest odpowiedzialny za rozdwajanie się płytki.
  • Pilnik szklany – jest bardzo delikatny i nie powoduje uszkodzenia płytki tak jak w przypadku pilnika metalowego. Polecany do własnego użytku do nadawania kształtu naturalnej płytce.
  • Pilnik papierowy – najbardziej popularny pilnik na rynku. Charakteryzuje się bardzo niską ceną i różnorodnością gradacji. Tego typu pilniki są wbrew pozorom bardzo wytrzymałe. W salonach jednak mają zastosowanie jednorazowe ze względów higienicznych. Pilniki papierowe bardzo często są dwustronne, o dwóch różnych gradacjach np: 100/180, 180/240.
jaki pilnik do paznokci
zdjęcie własne

 

Daj znać w komentarzu jaki jest Twój ulubiony pilniczek!

Sprawdź również nasze aktualne kody rabatowe.

Najpiękniejsze polskie paznokcie w jednym miejscu.

jaki pilnik do paznokci wybrać

Instagram