Jaką moc powinna mieć lampa do hybryd? Czy ma to znaczenie?

Technologia hybrydowa wymaga od nas posiadania specjalnej lampy. To właśnie jej światło utrwala nasz manicure na tak długo. Jakie urządzenie kupić, żeby nie żałować wydanych pieniędzy? Wybór jest bardzo duży!

Lampa do hybryd – na co zwrócić uwagę?

Najlepsza lampa do hybryd powinna być po prostu skuteczna. To dzięki niej manicure zyskuje wielotygodniową trwałość. Jej promienie sprawiają, że dochodzi do polimeryzacji. Zaaplikowane na naszych paznokciach produkty, czyli baza, kolorowy lakier i top, zmieniają swój stan skupienia z płynnego na stały. Być może zdążyłaś się już zorientować, że rodzajów lamp jest sporo. Mają one różne kształty, kolory i… różną moc. Na ten ostatni aspekt warto zwrócić szczególną uwagę.

Różne technologie lamp do hybrydy

Początkowo lakierom hybrydowym towarzyszyły tylko lampy, w których znajdowały się żarówki UV. Z czasem jednak na rynek wkroczyły ich odpowiedniki utwardzające produkty do stylizacji diodami LED. Chociaż te wersje lamp są droższe, to posiadają niekwestionowaną zaletę – szybkość. Czas naświetlania jednej warstwy w lampie UV wynosi ok. 2–3 minuty, a w lampie LED 30–60 sekund. Poza tym lampy ledowe są energooszczędne. Najnowsze urządzenia mają takie udoskonalenia jak sensor ruchu czy timer. To znaczy, że włączają się one od razu, kiedy wsuniesz do środka dłoń lub stopę i automatycznie odmierzają czas np. 60 sekund. Tego typu nowoczesna lampa do hybryd znajduje się np. w ofercie sklepu internetowego Cosmetics Zone.

Czy moc lampy ma jakieś znaczenie?

A co z mocą? W sklepach znajdziesz urządzenia o mocy zarówno 48 W, jak i 120 W. Jak możesz się już domyślić, również w tym wypadku wszystko jest kwestią… czasu. Im większa moc, tym sprawniejsze i efektywniejsze jest utwardzenie manicure’u. Jednak siłą rzeczy cena modelu o większej mocy jest odpowiednio wyższa. Lampa do robienia hybryd o dużej mocy przydaje się szczególnie w przypadku stylizacji, które są bardziej skomplikowane i wymagają aplikowania grubszych warstw produktów. Chodzi np. o żelowe lub hybrydowe budowanie i przedłużanie paznokci. Jeśli pozostawisz masę w postaci półpłynnej, może ona spłynąć na skórki. Takie zaniedbanie nie tylko zniszczy manicure. Może ono być również jedną z przyczyn wystąpienia alergii.

Dobrej jakości lampa do hybryd pozwoli Ci wykonać piękny manicure w domowym zaciszu

Najlepsza lampa do hybryd do użytku domowego

Jak widzisz, moc lampy ma znaczenie. Czy to jednak oznacza, że powinnaś kupić najdroższy i najszybszy jej wariant? Niekoniecznie. Takie urządzenia są szczególnie przydatne podczas profesjonalnej pracy w salonach piękności. Uzdolnione stylistki potrafią wykonać za pomocą żelu lub hybrydy bardzo długie paznokcie w szpic lub kwadrat. Poza tym przyjmują wiele klientek każdego dnia. Liczy się dla nich każda minuta. Zainwestowanie w drogi sprzęt po prostu się im opłaca. A co z amatorkami, które chcą się nauczyć robienia hybrydy samodzielnie, w domowym zaciszu?

Dobra lampa do hybryd, idealna do nieprofesjonalnego użytku ma moc od ok. 50 W. Polecamy technologię LED, o zabudowanym kształcie. W takim urządzeniu diody są rozmieszczone równomiernie, co gwarantuje optymalne utwardzenie lakieru na każdym palcu. Taka lampa pozwoli wykonać bez większych problemów klasyczną stylizację hybrydową z efektami w postaci pyłków lub zdobień. A co z bazami żelowymi i budowaniem płytki? Spokojnie, w przypadku mniejszej mocy także będziesz mogła przedłużyć paznokcie lub uzupełnić ubytki i złamania. Zajmie to jednak więcej czasu i będzie wymagało, byś z uwagą oceniła, czy masa jest rzeczywiście utwardzona. Koniec końców osiągniesz upragniony efekt, czyli trwały i estetyczny manicure.

Artykuł zewnętrzny