Paznokcie french, czyli jakie? Jak stworzyć piękny manicure francuski?

Paznokcie french to klasyka, która nigdy nie wychodzi z trendów. Ponadczasowy minimalizm jest dobry na każdą okazję! Mogłoby się wydawać, że samodzielne wykonanie pięknego manicure jest banalnie proste, jednak nie zawsze tak jest. Ważne, aby wykazać się cierpliwością i precyzją, gdyż łatwo tutaj o niedociągnięcia. Należ również zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria. Jeśli potrzebujesz praktycznych wskazówek, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość kobiet stosuje lakiery hybrydowe, które zapewniają podwyższoną trwałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Trzeba jednak pamiętać, że do ich utwardzenia potrzebna jest lampa UV/LED.

Krok 1: wybór lakierów i akcesoriów

Chcesz wyczarować manicure hybrydowy w domowym zaciszu? Na początku musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Lakiery są droższe w zakupie, jednak zapewniają wyższą wydajność. Warto również zaznaczyć, że hybrydy robi się rzadziej, ponieważ wytrzymują w nienagannym stanie nawet 4 tygodnie. Marką wiodącą prym na rynku jest Semilac. Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupach, to sprawdź aktualne kody rabatowe na https://wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/semilac.

Manicure francuski wymaga posiadania lakierów w dwóch kolorach (blady róż oraz biały). Oprócz tego potrzebna jest baza i top. Do stylizacji hybrydowej wykorzystuje się również lampę UV/LED, waciki bezpyłowe, cleaner, bloki polerskie, aceton.

Krok 2: przygotowanie paznokci

Hybrydowy manicure francuski będzie prezentować się dobrze wyłącznie na właściwie przygotowanych paznokciach. Podstawą jest staranne oczyszczenie płytki. W tym celu należy wykorzystać blok polerski, dzięki któremu można pozbyć się wszelkich nierówności, a tym samym wygładzić powierzchnię. Jest to niezbędne do tego, aby osiągnąć pożądaną trwałość lakieru.

Warto również nadać paznokciom odpowiedni kształt i długość. Do trendów powróciły kwadraty, jednak doskonałym wyborem wydają się być również migdały. Twoja płytka jest zbyt krótka? Możesz przedłużyć ją żelem, jednak jest to zadanie dla tych, którzy posiadają niezbędną wiedzę, a także umiejętności.

Krok 3: wykonanie manicure francuskiego

Należy przetrzeć płytkę wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Następnym krokiem jest położenie cienkiej warstwy bazy. Warto mieć świadomość, że jest ona dość lepka, więc czasami wymaga dwukrotnego utwardzenia w lampie (wiele zależy od mocy urządzenia). Kolejnym etapem jest aplikacja lakieru różowego. Istotne, aby zapewniał on maksymalne krycie. Jeśli sytuacja tego wymaga, to należy nałożyć dwie lub trzy warstwy produktu. Oczywiście każda z nich utwardzana jest osobno.

Pomalowanie końcówek na biało wymaga wprawy. Priorytetem jest, aby nie nakładać zbyt grubej warstwy lakieru. Minęły czasy, kiedy french był widoczny z ogromnej odległości. W dobrym guście są cienkie kreseczki, które nadają klasy i elegancki. Po utwardzeniu lakieru można przejść do nałożenia topu. Po kilkudziesięciu sekundach utwardzania paznokci należy przemyć ich powierzchnię cleanerem.

Paznokcie hybrydowe french – o czym pamiętać?

French prezentuje się źle, jeśli została nałożona zbyt gruba warstwa białego lakieru. W sprzedaży znajdują się specjalne paski, które mogą ułatwić wykonanie manicure. Wiele osób stosuje zwykłą taśmę klejącą, która umożliwia wydzielenie dwóch powierzchni, jednak uzyskany efekt nie jest naturalny. Plusem lakierów hybrydowych jest fakt, że bez trudu można zetrzeć produkt, o ile nie został jeszcze utwardzony.

Niedopuszczalne jest zalanie skórek lakierem. W tym miejscu manicure nie będzie trzymał się paznokci. Niezabezpieczone „wolne brzegi” zwiększają ryzyko przedostania się powietrza, co sprzyja grzybicy.

Artykuł zewnętrzny