Pielęgnacja skóry dłoni w domu

Codziennie narażamy skórę dłoni na uszkodzenia, rozcięcia i skaleczenia w pracy czy podczas wypełniania domowych obowiązków. Źle wpływa na nią także kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – brud, kurz czy detergenty. Skóra dłoni negatywnie reaguje także na wiatr, mróz, a nawet nadmiar promieni UV. Wiele błędów popełniamy na etapie pielęgnacji dłoni, gdy zaraz po umyciu ich ciepłą wodą wychodzimy na zewnątrz, narażając je na działanie niskich temperatur. Czasem krem, nawet regularnie stosowany, nie wystarczy, aby uchronić nasze dłonie przed tymi czynnikami.  Warto więc zadać sobie pytanie – jak powinna wyglądać pielęgnacja dłoni w domu? Czego powinniśmy się wystrzegać, by nie wysuszać skóry na dłoniach, a co okaże się korzystne dla jej właściwego nawilżenia? Świetnym rozwiązaniem okaże się wybór kosmetyków dedykowanych konkretnym typom skóry, przygotowanych pod okiem specjalistów. Cały wachlarz produktów do pielęgnacji rąk znajdą Państwo w drogerii internetowej Magnuspharm.

·         Pielęgnacja dłoni w domu – czego się wystrzegać?

·         Zimą – bawełniane rękawiczki, latem – właściwe nawilżenie dłoni

·         Z czego korzystać, by zachować piękną i zdrową skórę dłoni?

·         Kosmetyki do pielęgnacji dłoni i ciała w drogerii internetowej Magnuspharm

 

Pielęgnacja dłoni w domu – czego się wystrzegać?

Piękne dłonie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ale i wystrzegania się negatywnego wpływu pewnych czynników zewnętrznych. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, o czym powinniśmy pamiętać zawsze, gdy przystępujemy do prac domowych, w których dłonie są szczególnie narażone. Chrońmy je bezpiecznymi dla skóry rękawicami, gdy ścieramy kurzy, sprzątamy łazienkę czy zmywamy naczynia. To wtedy skóra dłoni jest eksponowana na działanie szkodliwych drobnoustrojów i bakterii, jak również na wysuszanie. Wyróbmy właściwe nawyki przy myciu rąk. Negatywnie wpływa na nie zarówno zbyt zimna, jak i zbyt ciepła woda. Stosujmy żele do rąk i mydła kwaśnym lub obojętnym pH.

Zimą – bawełniane rękawiczki, latem – właściwe nawilżenie dłoni

W różnych sezon nasze dłonie reagują inaczej na różne czynniki zewnętrzne, związane choćby ze zmianą temperatury na zewnątrz. Zimą chrońmy skórę, nosząc bawełniane rękawiczki, które zapewnią dłoniom termiczny komfort. Gdy wiosna i lato przyniosą sporo słońca, szczególnie skrupulatnie nawilżajmy dłonie, gdy choćby pracujemy w ogrodzie. Zbyt duża ekspozycja na promienie UV nie będzie korzystna dla skóry rąk, przyspieszy za to ich wysuszanie.

Z czego korzystać, by zachować piękną i zdrową skórę dłoni?

Istnieje szereg domowych sposobów na właściwą pielęgnację. Zafundujmy naszym dłoniom spa nie tylko od święta. Stosowanie peelingów pomoże nam w usunięciu martwego naskórka. Po umyciu dłoni dokładnie je osuszmy i zastosujmy kremy do rąk bogaty w wazelinę, olej słonecznikowy, parafinę czy lecytynę. Dzięki tym składnikom na skórze wytworzy się niewidzialna warstwa ochronna, która pomoże zregenerować zniszczone dłonie. W domowych warunkach możemy również przygotować skórze dłoni kąpiel ziołową lub lnianą.

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni i ciała w drogerii internetowej Magnuspharm

Zadbane dłonie to nasza wizytówka, warto więc zatroszczyć się o ich kondycję. Jednak gdy zmagamy się z różnymi nawracającymi problemami skórnymi na dłoniach, najlepszym sposobem okaże się wybór – przygotowanych pod okiem specjalistów – kosmetyków dostosowanych do pielęgnacji rąk wrażliwych i podatnych na przesuszanie, jak również skóry ciała. Ogromną ofertę tego rodzaju kremów, balsamów, maseczek i peelingów oferuje internetowa Drogeria Magnuspharm.

Artykuł zewnętrzny