Śnieżynki na paznokciach czyli hit wśród zimowych zdobień

Zima bez wątpienia kojarzy się ze śniegiem, szronem na szybach, mrozem i długimi nocami. Jedni wolą w tym czasie pozostać w zaciszu domowym pod kocykiem, ogrzewając się gorącą herbatą, a inni decydują się na uprawianie sportów takich jak snowboard czy jazda na nartach. Piękno tej pory roku inspiruje, a biały puch idealnie komponuje się z niemal każdym kolorem. Świetnym pomysłem na urozmaicenie zimowego manicure będą zatem śnieżynki na paznokciach, które są niezaprzeczalnym symbolem tej urokliwej pory roku. Możesz je wykonać na wiele różnych sposobów, w wielu konfiguracjach i wbrew pozorom nie jest to wcale trudne zdobienie.

Jak wykonać śnieżynki na paznokciach

Przygotuj cienki pędzelek, sondę lub drewniany patyczek i produkty do manicure hybrydowego, które ułatwią Ci wykonanie tego zdobienia. Przede wszystkim postaw na dobrze napigmentowaną farbkę lub żel do zdobień i sprawdzony top matowy lub błyszczący. Biały lakier hybrydowy nie będzie odpowiedni, gdyż może okazać się zbyt rzadki, a wykonanie śnieżynki wymaga naprawdę bardzo cienkich i precyzyjnych linii. Jeśli chcesz podkreślić efekt swojej stylizacji, możesz wykorzystać również akryl, brokat czy różnego rodzaju koraliki (kawior) lub kryształki, które dodadzą Twojej śnieżynce dodatkowego uroku.

zimowy manicure
IG: karolina_moose_educator

Najprostszym i najszybszym sposobem na zrobienie śnieżynki na paznokciach będzie przygotowanie szablonu na płytce paznokcia w postaci symetrycznych kropek, które wykonasz przy pomocy sondy, a następnie połączysz ze sobą prostymi liniami przy użyciu pędzelka. W ten sposób uzyskasz szkielet płatku śniegu, który będziesz mogła w dowolny sposób rozbudować lub pozostawić w wersji prostej.

śnieżynki na paznokciach
IG: katarzyna_cielusiak

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć obraz

Innym sposobem będzie rozpoczęcie prac od wykonania symetrycznych, przecinających się linii pod kątem prostym, które będą stanowiły podłoże do namalowania bardziej szczegółowych elementów płatku śniegu. Choć zobaczysz śnieżynki naprawdę w wielu wersjach, to zawsze będzie łączyć je jedna, ta sama cecha – symetryczność. Umiejętność precyzyjnego posługiwania się cienkim pędzelkiem z pewnością ułatwi Ci wykonanie tego zdobienia. Jeśli jednak nie masz wprawy, a wzorek przyprawia Cię o zawrót głowy, to nic straconego. Na rynku znajdziesz wiele gotowych wersji płatków śniegu w postaci naklejek wodnych, które możesz wykorzystać w swojej stylizacji paznokci.

Pomysły na śnieżynki na paznokciach

Zebraliśmy kilka niezwykłych inspiracji z Instagrama na manicure pokryty płatkami śniegu. Zobacz, w jak różny sposób możesz wkomponować śnieżynki do swojej stylizacji paznokci.

śniezynki na paznokciach
IG: puro.nails
śnieżynki na paznokciach
IG: paula.nailsart
zielone paznokcie na zimę
IG: evamal_nails
IG: kolorowe_mani
śniezynka na paznokciach
IG: herlovely_nails
śniezynki na paznokciach
IG: olcixixnails_slowianka

Wyszukiwarka inspiracji 

Kliknij w sekcję „Galeria”, aby odkryć najpiękniejsze polskie paznokcie w jednym miejscu. Nasza wyszukiwarka pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób wyszukać inspiracje paznokci według określonych przez Ciebie filtrów.

Instagram

Codziennie przeglądamy Wasze profile na Instagramie w poszukiwaniu najpiękniejszych stylizacji paznokci. Dziękujemy za wszystkie oznaczenia w postach i dodawanie w opisie zdjęcia #polskiepaznokcie, dzięki temu Wasze prace stają się dla nas dużo lepiej widoczne. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, abyśmy umieścili Twoje prace w naszych mediach społecznościowych, oznacz nas na Instagramie polskiepaznokcie

Sprawdź również nasze aktualne kody rabatowe.

Najpiękniejsze polskie paznokcie w jednym miejscu. 

śnieżynki na paznokciach